EPSO – tudi delo v evropskih institucijah je lahko zanimivo

KDAJ: 13. APRIL 2011, ob 12.30 uri, predavalnica P-128

EF

Načelo Evropske unije o prostem pretoku delavcev pomeni, da lahko dobite delo v kateri koli državi Evropske unije, pa tudi na Norveškem, v Islandiji in Lihtenštajnu (države EGP) ter Švici.

Samo približno 2 % evropskih državljanov živi in dela v državi članici, ki ni njihova matična država. Pa vendar so prednosti dela v tujini večstranske, saj lahko ...

  • pridobite nove strokovne in osebnostne veščine, tj. razvijete svoje sposobnosti, samozavest in zmožnost komuniciranja;
  • odkrijete nove vidike in različna stališča, tj. razširite svoja kulturna obzorja in se naučite tujega jezika ali izboljšate njegovo znanje;
  • izberete, delo, ki vam najbolj ustreza, in sicer stalno, začasno ali sezonsko delo.

Več informacij lahko dobite preko evropske mreže za zaposlovanje EURES. Gre za omrežje javnih služb za zaposlovanje, ki nudi informacije in svetovanje glede prostega pretoka delavcev tako iskalcem zaposlitve in delodajalcem kot tudi širši javnosti. Članice omrežja so države EU, EGP in Švica.

EF

Zaposlitveni portal EURES

vam omogoča dostop do številnih delovnih mest po Evropi. Na portalu lahko najdete ustrezne informacije o življenjskih in delovnih razmerah v državah EU/EGP, ustvarite in urejate svoj življenjepis, uredite svoje profile iskanja zaposlitve ter po elektronski pošti prejemate obvestila o novih zaposlitvah, ki ustrezajo vašemu profilu, prav tako lahko tudi navežete stik z drugimi mobilnimi delavci in izmenjujete izkušnje o delu v tujini. Poiščete lahko tudi EURES svetovalce v vseh državah, vključenih v omrežje. Svetovalci EURES vam lahko svetujejo o zaposlitvenih priložnostih ter vam zagotovijo podrobne informacije o življenju in delu v tujini.

Z željo, da vam olajšamo vašo pot do zaposlitve v tujini, smo pripravili tri sklope predavanj;

EF
  1. EURES- zaposlitvene priložnosti v EU;
    Podrobneje bo predstavljeno omrežje evropskih zavodov za zaposlovanje, razlike pri iskanju zaposlitve med posameznimi državami članicami, kateri profili so najbolj iskani v Evropi, kako je z zaposlovanjem na področju ekonomije…
 
  1. Moja izkušnja dela v tujini;
    Kako je zares delati in živeti v tujini? Kako priti do zaposlitvenega razgovora, kako se znajti v mednarodnem okolju, kje poiskati namestitev… Svojo izkušnjo dela v tujini bo z vami delil gost s konkretnimi izkušnjami dela v tujini.
  2. Tudi delo v evropskih institucijah je lahko zanimivo!
    Delati v institucijah EU je poseben izziv. Predstavili vam bomo izborni postopek, ki ga vodi Evropski urad za izbor osebja (EPSO).
    Konkurenca je ostra, pogosto je prijavljenih veliko več kandidatov… Si želite postati prav vi eden od uspešnih?

Svojo izkušnjo dela v evropski instituciji bo z vami delila Urša Dolinar, po izobrazbi profesorica filozofije in univerzitetna diplomirana sinologinja, se je leta 2004, po končanem študiju na Filozofski fakulteti v Ljubljani, zaposlila na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje, kjer je do leta 2006 delala kot svetovalka za zaposlitev.

Od marca 2006 do aprila 2010 je bila zaposlena pri Evropski komisiji, Generalnem direktoratu za zaposlovanje, socialno vključevanje in enake možnosti. Delati je začela v enoti, odgovorni za implemetacijo Evropskega socialnega sklada v Sloveniji, kjer je najprej opravila staž, nato pa do marca 2007 vodila politike na področjih zaposlovanja in socialnega vključevanja. Aprila 2007 je prevzela novo delovno mesto v enoti, odgovorni za predpristopno pomoč državam kandidatkam in potencialnim kandidatkam, kjer je imela vodilno vlogo pri vzpostavitvi in razvoju reformnih okvirov na področjih socialnega vključevanja, socialne zaščite in zaposlovanja dogovorjenih med Komisijo in Republiko Hrvaško.

http://europa.eu/epso/index_en.htm

Na vrh strani