EF FELU logo

KONFUCIJEVA ŠTIPENDIJA

»Štipendija Konfucijevega inštituta« je program, ki omogoča štipendiranje študentov, akademskih raziskovalcev in učiteljev kitajskega jezika, ki niso iz Kitajske in bi se želeli izobraževati na eni od kitajskih univerz.

KITAJSKA VLADNA ŠTIPENDIJA

Kitajska vlada je za krepitev vzajemnega sodelovanja in izmenjave na različnih področjih med Kitajsko in ostalimi državami vzpostavila številne programe štipendiranja za mednarodne študente, učitelje in akademske raziskovalce. Kitajski odbor za štipendije pod okriljem ministrstva za izobraževanje Ljudske Republike Kitajske, je odgovoren za vpis in administracijo programov kitajske vladne štipendije. 279 Kitajskih univerz ponujajo različne študijske programe na področju znanosti, inženirstva, kmetijstva, medicine, ekonomije, managementa, izobraževanja, zgodovine, literature, filozofije in umetnosti.

Več informacij o različnih štipendijah je dostopnih na csc.edu.cn.

Kitajska vladna štipendija, kjer nominira Veleposlaništvo Ljudske republike Kitajske v Sloveniji

Kitajska vladna štipendija, kjer nominira predstavništvo Ljudske republike Kitajske v Evropski uniji. Več informacij na csc.edu.cn

MOFCOM štipendija

MOFCOM štipendijo je vzpostavilo ministrstvo za gospodarstvo Ljudske Republike Kitajske. Kitajska želi okrepiti dialog in sodelovanje med Kitajsko in ostalimi državami, kot tudi omogočiti tujim perspektivnim talentom, da bi se dodatno izobrazili. MOFCOM s štipendijo podpira tako mlade talente, kot tudi strokovnjake srednjih let, ki bi želeli pridobiti podiplomsko izobrazbo na Kitajskem. Kitajski odbor za štipendije ja odgovoren za administriranje štipendij.

Dodatne informacije >>>

[+introtext+] Promocijski film Konfucijev inštitut Ljubljana
Za ogled ostalih video posnetkov na Youtube kanalu Konfucijevega inštituta, kliknite tukaj >>>

Knjižnica Konfucijev inštitut Ljubljana

Konfucijev inštitut Ljubljana ima v svoji zbirki več kot 390 različnih naslovov knjig s področja Kitajske. Vljudno vabljeni k ogledu seznama in k izposoji v Konfucijevem inštitutu, Kardeljeva ploščad 17, Ljubljana.

Želite biti obveščeni o aktivnostih in dejavnostih Konfucijevega inštituta?

Prijavi se na e-novice

Odjavi se od e-novic