Novo v Galeriji EF | Bea Tomšič Amon

V januarju 2021 si bomo v Galeriji in Mali galeriji Ekonomske fakultete ogledali in spoznavali dela profesorice dr. Bea Tomšič Amon, akad. slikarke, arhitektke zaposlene na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.
»Izredna profesorica dr. Bea Tomšič Amon, akad. slikarka, arhitektka.
Rojena v Buenos Airesu, Argentina. Diplomirala je leta 1987 na Fakulteti za arhitekturo in urbanizem Univerze v Buenos Airesu. Leta 1993 je diplomirala na Oddelku za slikarstvo Akademije za likovno umetnost Univerze v Ljubljani. Leta 1994 je zaključila magisterij iz sociologije kulture na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. V obdobju 1994-1996 je bila docentka na Oddelku za grafično oblikovanje Fakultete za arhitekturo in urbanizem Univerze v Buenos Airesu. Leta 2005 je zaključila doktorat iz likovne pedagogike na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je zaposlena kot izredna profesorica za likovno didaktiko na oddelku za likovno pedagogiko.
Njeni raziskovalni interesi so osredotočeni na trajnostni razvoj in prostorsko oblikovanje, identiteta in prostor, identiteta in multikulturalizem, multisenzorične umetniške dejavnosti in likovna vzgoja ter interdisciplinarno izobraževanje.
Objavila je znanstvene in strokovne članke ter monografije v domačem in tujem tisku, šolskih učbenikov in knjig o arhitekturi in likovni vzgoji oz. likovni umetnosti. Sodelovala je pri samostojnih projektih na področju arhitekture, predstavila je svoja dela na številnih samostojnih in skupinskih razstavah v Sloveniji, Argentini, Španiji, Italiji, Grčiji, na Cipru, Avstriji ter na Hrvaškem.
Bea Tomšič Amon je arhitektka in slikarka. V svojih najnovejših delih je nadgradila in prevrednotila dotedanje za njo značilno prepletanje izbranih prvin iz arhitekture kot prostorsko-telesnega in iz čisto iluzionističnega slikarskega področja. Za doseganje vizualnih učinkov je poleg tradicionalne slikarske tehnike tudi sodobne pristope kot je digitalna fotografija. Njena dela postajajo subtilna objektivizacija virtualnega: v sekvencah, zaustavljenem gibanju v prostoru in času. S kolaži poudarja vizualno-taktilno razmerje do materialov, predvsem tkanine. Na takšen način je vzpostavljen poseben čuten odnos, ki pri Amonovi pomeni antipod tehnično naravnani virtualni resničnosti.«
dr. Sonja Žitko
Razstavo si lahko ogledate januarja v prostorih Galerije in Male galerije EF.
Vljudno vabljeni!